Październik miesiącem bibliotek

Od 18 lat, na całym świecie, październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce
i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Tegoroczny Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek odbywa się pod hasłem „Książka nas łączy”. Z tej okazji biblioteka szkolna organizowała  szereg akcji promujących czytelnictwo i działalność biblioteki. Zostało przeprowadzone głośne czytanie  twórczości Jana Brzechwy pod hasłem; „Jan Brzechwa – czarodziej słowa”. Również rozpoczęła się akcja czytelnicza głośnego czytania pt.„Chwila z książką”, która polega na comiesięcznym spotkaniu uczniów liceum  i oddziałów gimnazjalnych w szkolnym radiowężle. Natomiast uczniowie  edukacji wczesnoszkolnej zostali zapoznani ze  słowem „książka” w różnych językach  świata oraz wykonali gazetkę: „Książka - mój przyjaciel”. W ramach akcji odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów kl. I SP oraz doszło do interesujących spotkań  ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku, w trakcie których odbywało się wspólne czytanie.