Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

16. marca w auli naszej szkoły odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jego głównym celem jest popularyzowanie wśród młodych znajomości przepisów, zasad postępowania podczas pożaru, historii i tradycji strażackiej a także umiejętności posługiwania się sprzętem gaśniczym.

Konkurs obejmuje 3 kategorie wiekowe: szkołę podstawową, gimnazjum i liceum. Zadaniem uczestników było napisanie testu a następnie udzielenie odpowiedzi na wylosowane pytania przed komisją złożoną z funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Troje zwycięzców
z każdej kategorii wiekowej będzie reprezentowało swoją szkołę na etapie powiatowym. Oto zwycięzcy:

Kategoria szkół podstawowych:

I miejsce Kamila Dyszy Cynków

II miejsce Bartosz Konopka Koziegłowy

III miejsce Julia Kaźmierska Cynków

Kategoria gimnazjum:

I miejsce Martyna Sokołowska Koziegłowy

II miejsce Kacper Kleszcz Mysłów

III miejsce Martyna Gębka Koziegłowy

Kategoria liceum:

I miejsce Adrianna Gocyła

II miejsce Wiktoria Świerczewska

III miejsce Paweł Torbus

Nagrody wręczyli Sekretarz Gminy i Miasta Koziegłowy, Pan Krzysztof Bąk oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Koziegłowach, Pani Joanna Lula.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach konkursu.

przygotowały:

Gocyła Adrianna