Pierwszy Dzień Wiosny

W środę 21 marca z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski szkoły podstawowej zaproponował swoim kolegom i koleżankom rywalizację o tytuł MasterChefa. Uczniowie mieli okazję wykazać się swoim talentem kulinarnym, biorąc udział w szkolnej edycji  tego konkursu.

Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje klas IV-VII. Na przygotowanie swoich popisowych dań mieli dwie godziny lekcyjne. Podczas, gdy uczestnicy konkursu byli zajęci przygotowywaniem potraw, pozostali uczniowie mogli  posłuchać muzyki. Walory smakowe, pomysłowość wykonania oraz umiejętność zaprezentowania własnego produktu oceniało jury w składzie: ksiądz Andrzej Wszołek, pani Joanna Gorzkowska, pani Magdalena Gruca, pani Joanna Konopka oraz pani Karolina Turoń-Miklas. Każda reprezentacja mogła otrzymać maksymalnie 125 punktów. Jury miało duży problem z wytypowaniem zwycięzców, gdyż wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i dużą pasją kulinarną. Oceniający byli pod wrażeniem kreatywności miłośników gotowania. Pierwsze miejsce i tytuł MasterChefa otrzymała klasa VIIa, natomiast  tytuł wicemistrza MasterChefa zdobyły klasy Va i VIIb.  Gratulujemy!