Wyprawa do Podlesic

Dnia 15.05.2018r. uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Podlesic, miejscowości położonej na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Jaskini Głębokiej.

Dzieci wędrowały wydrążonymi przez wodę ścieżkami, dzięki przewodnikowi mieli okazję zobaczyć nacieki skalne i nietoperze. Następnie udali się na wędrówkę po ścieżce edukacyjnej, która prowadziła na szczyt Góry Zborów. Podczas spaceru dzieci poznały przyrodę i geografię jury. Zgłębiły wiedzę na temat pszczół i poznały, na czym polegała niegdyś praca bartników. Przedostatnią atrakcją były warsztaty malowania na drewnie. Dzieci przedstawiały swoje wrażenia związane z wycieczką. Zwieńczeniem całodniowej wyprawy było wspólne ognisko i zabawa na świeżym powietrzu.