Zasady korzystania ze stanowisk komputerowych

ZASADY KORZYSTANIA
ZE STANOWISK  KOMPUTEROWYCH

1. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej udostępnia pracownikom i uczniom szkoły stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz drukarkę i skaner
    w celach edukacyjnych.
  2.  Z komputerów można korzystać jedynie za zgodą nauczyciela.
  3.  Pierwszeństwo w korzystaniu z komputerów mają osoby realizujące konkretny temat dydaktyczny.
  4.  Maksymalny czas pracy przy stanowisku komputerowym wynosi 1 godzinę.
  5.  Przy jednym stanowisku mogą znajdować się maksymalnie 2 osoby pracujące
    w ciszy.
  6. Korzystać można tylko z zainstalowanych programów.
  7.  Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejącym oprogramowaniu.
  8.  Z drukarki i skanera można korzystać za zgodą nauczyciela.
  9.  Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputera należy natychmiast zgłaszać nauczycielowi.
  10.  Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników należy zachować ciszę.
    Okrycia wierzchnie pozostawiać w szatni, a torby, teczki itp. w przeznaczonym
    do tego miejscu.
  11. W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad nauczyciel  ma prawo
    do natychmiastowego przerwania pracy użytkownika komputera.
  12. Nieprzestrzeganie regulaminu spowoduje zakaz korzystania ze stanowiska komputerowego na okres wskazany przez nauczyciela bibliotekarza.
  13. Za wszelkie mechaniczne uszkodzenia sprzętu komputerowego i oprogramowania odpowiada /finansowo/ użytkownik. Jeśli jest niepełnoletni, wówczas odpowiedzialność ponoszą rodzice.