"MŁODZI ODWAGI"

CEL AKCJI

„Młodzi odwagi” to program Centrum Edukacji Obywatelskiej, Gazety Wyborczej oraz Grupy Kapitałowej ENEA S.A., propagujący zdrowy styl życia i aktywność ruchową młodych ludzi.

W roku 2012/2013 Szkoła Podstawowa im. Alfreda Szklarskiego włączyła się do tej akcji na rzecz promocji zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej. Koordynatorem odpowiedzialnym za realizację zadań w szkole była pani Magdalena Pawłowska. W akcję zaangażowani byli także wychowawcy klas I-VI oraz nauczyciel biblioteki, pani Magdalena Nowak oraz nauczyciel wychowania fizycznego pani Gabriela Nowak.

Akcja prowadzona jest przez cały rok szkolny i ma charakter ogólnopolskiej kampanii wspieranej przez dziennikarzy, publicystów oraz specjalistów, zajmujących się zdrowym stylem życia.

Celem projektu „Młodzi odwagi” jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na jakość jedzenia, które wybierają, sposób, w jaki je spożywają oraz zachęcanie ich do codziennego fizycznego ruchu oraz czynnego uprawiania sportu.