• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Koło Teatralne


Koło teatralne działa przy Zespole Szkół w Koziegłowach trzeci rok. Zajęcia są prowadzone przez aktora Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie Roberta Rutkowskiego a finansowane przez Stowarzyszenie  na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach.
W roku szkolnym 2014/2015 odbyło się 35 spotkań, które doskonaliły dykcję, warsztat aktorski i zwiększały pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Zostało przygotowane przedstawienie pt. „Od Moliera
do Big Brothera”, wystawione pięciokrotnie w Miejsko – Gminnym Ośrodku Promocji w Koziegłowach oraz w Klubie „Politechnik” w Częstochowie na rzecz hospicjum, które swoją opieką obejmuje także powiat myszkowski. 






Galeria zdjęć na stronie Myszków Nasze Miasto


"Arszenik i stare koronki"

"Z kobietą przez wieki"

"Teatralno-kabaretowe show w wykonaniu Zespołu Szkół w Koziegłowach"

 

 

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” Słowa Alberta Schweitzera stały się motywem przewodnim akcji charytatywnej zorganizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach dla wychowanków Domu Małych Dzieci im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Częstochowie. Miała ona miejsce w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie 29 maja. Spektakl, znany już szerszej publiczności, „Nie wierz nigdy kobiecie”, został wyreżyserowany przez aktora Teatru im. Adama Mickiewicza – Roberta Rutkowskiego. Czwartkowe spotkanie rozpoczął Chór Zespołu Szkół w Koziegłowach utworem „To jest nasz świat”. Ważną częścią stał się pokaz reportażu
„Z życia mieszkańców Domu Małych Dzieci”, dzięki któremu publiczność mogła zobaczyć miejsce pełne ciepła i miłości, ale także miejsce potrzebujące zrozumienia i pomocy. Następnie widzowie  oklaskiwali kabaret w wykonaniu uczniów gimnazjum i liceum „Z kobietą przez wieki”. Po przerwie pracownicy i przyjaciele Zespołu Szkół w Koziegłowach zagrali przedstawienie teatralne wg sztuki Josepha Kesselringa „Arszenik i stare koronki”. Finałem wieczoru było przekazanie czeku Siostrze Dyrektor Domu Małego Dziecka - Joannie Rękas. Na konto ośrodka wpłynęło 6 950 zł zebranych ze sprzedaży cegiełek. Pragniemy podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tak pięknego daru i zadedykować im słowa Edmunda Bojanowskiego: „Nigdy nie jest tak, żeby człowiek czyniąc dobro drugiemu, tylko sam był dobroczyńcą. Jest równocześnie obdarowywany, obdarowany tym, co ten drugi przyjmuje z miłością”.

 

Tygodnik Katolicki "Niedziela"