NIEMIECKI MA KLASĘ/DEUTSCH HAT KLASSE

Niemiecki ma klasę/ Deutsch hat Klasse
- WSPÓŁPRACUJEMY, WSPÓŁDECYDUJEMY, WSPÓŁDZIAŁAMY

Jaki związek ma kolor ścian z lekcją języka niemieckiego? Z pozoru nie ma. Jakże często jednak pierwsze wrażenie jest mylne! Warto więc przyjrzeć się dokładniej projektowi „NIEMIECKI MA KLASĘ/DEUTSCH HAT KLASSE” prowadzonemu przez Goethe-Institut w Warszawie

.

Tak właśnie zrobili i nasi uczniowie z Gimnazjum Nr. 1 im. Jana Pawła II  w Koziegłowach. Są obecnie jednym
z 79 zespołów bioracych udział w konkursie „Niemiecki ma klasę” w roku szkolnym 2015/2016.
Nasza reprezentacja to: Adriann Gocyła II A, Paweł Torbus II A, Mikołaj Sykuła II A, Łukasz Niemirski II A, Karolina Zimna III A, opiekun- Iwona Saleta.

Zadanie konkursowe polega na tym, by wspólnie zastanowić się, jak powinna wyglądać optymalna sala lekcyjna
do nauki języka niemieckiego i wprowadzić takie zmiany, które sprawią, że przebywający w niej uczniowie
i nauczyciel będą czuć się komfortowo, a aranżacja klasy ułatwi naukę.

Goethe-Institut przygotował materiały, oferuje szkolenia i warsztaty, a zespól projektu „Niemiecki ma klasę” służy pomocą poszukującym informacji.Tym projektem Goethe-Institut chciałby zachęcić uczniów do działań na rzecz najbliższego środowiska i stworzyć okazję do zdobywanie doświadczeń w partycypacji. Wspólne poszukiwanie nowych rozwiązań, współudział w podejmowaniu decyzji i współdziałanie przy realizacji ustalonych zamierzeń ma na celu stworzenie optymalnego środowiska do nauki języka niemieckiego w szkole.

Patronat honorowy nad projektem objął Minister Edukacji Narodowej, a partnerem projektu jest Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie. Instytucją wspierającą projekt jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec.

NIEMIECKI MA KLASĘ

W październiku 2015 roku mała grupka uczniów naszego gimnazjum przystąpiła do projektu DEUTSCH HAT KLASSE pod patronatem GOETHE INSTITUT.

Naszym celem była zmiana wyglądu pracowni 114, tak aby łatwiej i przyjemniej uczyło nam się języka niemieckiego.

Nasza sala przeszła prawdziwą rewolucję, zmienialiśmy wygląd ścian, zagospodarowanie okien oraz ustawienie ławek. Wpadaliśmy na wciąż nowe pomysły, a grupa uczniów realizujących projekt była coraz większa.

Aby zobaczyć jak przebiegały zmiany, zachęcamy do obejrzenia naszej prezentacji oraz dziennika projektu, a także galerii zdjęć.

Projekt zakończyliśmy w marcu.

Nieistotne czy zdobędziemy nagrodę, czy też nie. Połączyliśmy naukę z zabawą , a efekty widać gołym okiem.

DEUTSCH HAT KLASSE - TEAM