Z życia szkoły LO

Dzień Europy

19 maja uczniowie naszego liceum zorganizowali Dzień Otwarty dla młodzieży gimnazjalnej połączony z obchodami Dnia Europy. Pani Beata Zemła przedstawiła ofertę naszej szkoły.

Uczniowie klasy drugiej liceum wzbogacili  wiedzę gimnazjalistów na temat Unii Europejskiej.

Wyjazd Samorządu Uczniowskiego

Uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym działali w Samorządzie Szkolnym, 26 maja wzięli  udział  wraz    z opiekunami panią Magdaleną Matyją i panią Anetą Myrmus
w wycieczce do Pokoju Zagadek w Katowicach.

10 maja 2017r.- wyjazd na wystawę BODY WORLDS w Katowicach

„Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy  i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego z nas.

Gunther von Hagens jako anatom, wynalazca, nauczyciel oraz orędownik zdrowia stworzył estetyczne plastynaty całego organizmu. Dzięki nim mamy możliwość wnikliwego zapoznania się z fantastyczną tematyką ciała. Przejrzyste plastry plastynatów ukazują budowę wewnętrzną ciała i odzwierciedlają dokładne położenie organów względem siebie. Wystawy Gunthera von Hagens są realizowane dzięki przyjętemu programowi dawców organów. Twórca używa wyłącznie ciał, które zostały za życia dobrowolnie przekazane przez dawcę. Poprzez plastynację ciało po śmierci człowieka może zostać przekształcone w niesamowity anatomiczny wzorzec, dając możliwość widzom zobaczenia ludzkiego ciała, jakiego nigdy przedtem nie widzieli”.

Źródło: http://katowice.bodyworlds.pl/o-wystawie/

Żegnamy naszych tegorocznych abiturientów

Dnia 28.04.2017r. nasi tegoroczni maturzyści świętowali zakończenie roku szkolnego. Uroczystość rozpoczęła się przekazaniem  sztandaru szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu z klasy drugiej. Tradycją stało się już, że to druga klasa, żegnała starszych kolegów, życząc im powodzenia na dalszej drodze życia. Pani dyrektor w swoim przemówieniu również złożyła im piękne życzenia, kierując do naszych maturzystów  wiele serdecznych słów dodających otuchy, a na koniec dedykowała absolwentom piosenkę Anity Lipnickiej pt. „Wszystko się może zdarzyć”.

Dzień Patrona

W czwartek 9. marca 2017 roku nasze liceum obchodziło Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się w auli szkoły, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała życiorys i wielkie osiągnięcia Marii Skłodowskie – Curie.