Jesteś tutaj:Start

Dzisiaj na tablicy

Przygoda Julii z poezją i epiką - konkurs recytatorski

W dniu 11 kwietnia 2024r. w Miejskim Domu Kultury w Myszkowie odbyły się powiatowe eliminacje XXXV Regionalnego Przeglądu Recytatorskiego "Wrażliwość na Słowa". Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 6a Julia Boroń, która świetnie poradziła sobie z recytacją wiersza oraz fragmentu prozy, rywalizując z kilkunastoma uczestnikami konkursu z całego powiatu myszkowskiego.

GMINNE ELIMINACJE DO VII EDYCJI POWIATOWEGO FESTIWALU NASZ TALENT

W dniu 5 kwietnia 2024 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Promocji Kultury w Koziegłowach odbyły się eliminacje gminne VII edycji Powiatowego Festiwalu „Nasz Talent”. Naszą szkołę reprezentowali: w kategorii klas I-III: Gabriela Skrobarczyk, Piotr Skrobarczyk, Wojciech Tyrała i Jagoda Wróbel, w kategorii kl. IV-VI: Julia Boroń, Natalia Feret i Nadia Kocot.

Kartka wielkanocna

Świąteczne  kartki  wielkanocne

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”, organizowanej przez Stowarzyszenie Sursum Corda. Ośmioro wolontariuszy naszej szkoły w dniach 20-22 marca 2024r. rozprowadzało po klasach kartki wielkanocne wraz z kopertami w cenie 4zł. Zebrano 259zł.

Regionalny Konkurs Recytatorski

26 marca wspaniali recytatorzy naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach XXXV Regionalnego Przeglądu Recytatorskiego Wrażliwość na Słowa. Kategorię klas I – III reprezentowały uczennice: Zuzanna Sętkowska, Lena Szudej i Oliwia Wcisło, zaś w grupie  klas IV – VI swe artystyczne możliwości przedstawili:  Maciej Dawid, Martyna Łopata i Julia Boroń.

Pierwszy Dzień Wiosny!

PIERWSZY  DZIEŃ WIOSNY to w naszej szkole -  kolorowy zawrót głowy i dzień bez plecaka.

Uczniowie w tym dniu wykazali się dużą kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, kosze na śmieci, walizki, poszewki od poduszek, kosze sklepowe, a nawet wózki do rowerów. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje