eTWINNING

eTwinning Project „Teens of Europe”

W listopadzie 2022 r. uczniowie klasy 6b przystąpili do międzynarodowego projektu o nazwie Teens of Europe. W skład grupy projektowej wchodzą uczniowie z 4 krajów – Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Polski.   Celem projektu jest międzynarodowa współpraca uczniów z różnych krajów Europy, rozwój umiejętności komunikacyjnych i przełamywanie barier językowych w zakresie języka angielskiego oraz budzenie zainteresowania innymi kulturami i kształtowanie postawy otwartości i szacunku dla odmienności.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.