Akcja "Św. Mikołaj na Kresach" - relacja

Relacja ze zbiórki pieniężnej oraz rzeczowej w akcji „Św. Mikołaj na Kresach”

Przeprowadzona została w naszej szkole, w dniach 1-2 października 2020r.  zbiórka środków pieniężnych, za które zakupione zostaną dary dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich: Wileńszczyzna, Lwów i Białoruś. Szesnastu wolontariuszy zebrało do puszki pieniądze, które zostały przekazane do Urzędu Gminy i Miasta w Koziegłowach.

Akcja została zorganizowana w odpowiedzi na zaproszenie Towarzystwa Patriotycznego Kresy w ramach wsparcia naszych rodaków zamieszkujących na Kresach Wschodnich.

Natomiast zbiórka publiczna odbyła się w naszej szkole w dniach 1-15 października 2020r. W tym roku zbierane były słodycze - z dłuższym terminem ważności (co najmniej do stycznia 2021r.) oraz nowe książki o tematyce historyczno – patriotycznej. Przyniesione dary zostały przewiezione do koordynatora  rejonowego Pana Roberta Pawlika, dyrektora Publicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Myszkowie.

Akcja przeprowadzona została w formie zbiórki publicznej podlegającej zgłoszeniu i rozliczeniu ujawnionym na ogólnodostępnym portalu zbiorki.gov.pl.