Warsztaty w klasie 1B

29 października uczniowie klasy 1b mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach online pt.: „Ekosztuka co to takiego”. Warsztaty zorganizowane zostały przez Centrum Kultury, Nauki  i Zabawy w Katowicach. Celem zajęć było przybliżenie uczniom, czym jest ekosztuka oraz jakie produkty z odzysku można wykorzystać przy tworzeniu dzieł z tego gatunku. Uczniowie klasy 1b wraz z pomocą wykwalifikowanego animatora z bajki Pana Kleksa stworzyli portfeliki – żółwie ze zużytych plastikowych butelek oraz wielu kolorowych ozdób. Warsztaty cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczniów.

Po warsztatach z ekosztuki odbyła się kolejna fantastyczna lekcja. Pierwsza część warsztatów polegała na wykonaniu reakcji chemicznej przez naukowca, wspólnej obserwacji oraz wyciągnięciu wniosków. Dzieci mogły zadawać Wielkiemu Elektronikowi pytania.  Druga część warsztatów polegała z kolei na samodzielnym wykonaniu badania zawartości witaminy C w różnych rzeczach – w tym między innymi w soku owocowym, cytrynie oraz sproszkowanej witaminie C.  Warsztaty uświadomiły uczniom również to, że witamina C jest nam bardzo potrzebna, aby być zdrowym i nie chorować.