Inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Tegoroczna wspólna dla całego zespołu szkół inauguracja roku szkolnego 2017/2018 odbyła się pod hasłem: „Był taki wrzesień. Jest taki wrzesień”. Uczniowie z liceum, gimnazjum i szkoły podstawowej połaczyli siły  i wspólnie przypomnieli nam wydarzenia z września 1939r.

Cała uroczystość odbyła się w bardzo patriotycznym nastroju. „ Biały krzyż” i „ Rota” odśpiewane przez szkolny chór uświadomiły nam bohaterstwo naszych przodków oraz skłoniły do refleksji na temat tego, jak wielkie mamy szczęście, że możemy usiąść w szkolnych ławkach
i słuchać dzwonka, a nie świstu pocisków czy wybuchu bomb. Następnie najmłodsi uczniowie wyrazili w krótkich wierszykach swą radość
z zakończenia wakacji. Odbyło się  uroczyste pasowanie tegorocznych pierwszoklasistów na uczniów. Po zaprezentowaniu przez panią dyrektor, Joannę Lulę, wychowawców, uczniowie udali się do klas.

Możemy być dumni, że uczęszczamy do szkoły, która nie zapomina o przeszłości ojczyzny, naszej wspólnej historii.

Paulina Rychlik

uczennica kl. I LO