Dzień Europy

14 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Europy zorganizowany przez uczniów p. Mileny Gruszki i p. Michała Polaczka. Zebrani w auli trzecioklasiści mieli okazję pogłębić wiedzę na temat krajów europejskich. Całe wydarzenie urozmaicały liczne prezentacje m.in.  o Holandii, Londynie i Niemczech, dzięki którym poznaliśmy tamtejsze obyczaje, zabytki. Scenki z życia Anglików, Irlandczyków oraz Niemców przybliżyły nam ich kulturę, ubiór      i sposób zachowania. Nie zabrakło również typowych, holenderskich rowerów, ozdobionych kolorowymi wiatrakami i tulipanami. Występ umilały polskie przeboje, przy których świetnie się bawiliśmy. Wszystkim wyjątkowo spodobała się prezentacja o typowych polskich potrawach. Na koniec odbyły się konkursy w duetach, sprawdzające wiedzę uczniów o Unii Europejskiej. Drużyny zaciekle walczyły o zdobycie nagród.