Z uśmiechem na twarzy - inauguracja roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019r. brać uczniowska po dwumiesięcznym okresie wakacyjnym spotkała się na uroczystej akademii z okazji inauguracji roku szkolnego w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego w Koziegłowach.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, dyrekcja Zespołu Szkół w Koziegłowach, grono pedagogiczne, rodzice i uczniowie. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych został odśpiewany hymn państwowy, a następnie przedstawiciele klas 7a i 7b przypomnieli zgromadzonym o mijającej 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Całość programu była przeplatana patriotycznymi pieśniami w wykonaniu szkolnego chóru. W tym dniu klasy pierwsze zostały szczególnie powitane w progach szkoły. Pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, iż będą dobrymi Polakami, dbającymi o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz swym zachowaniem i nauką sprawiać będą radość rodzicom i nauczycielom. Po części artystycznej zabrali głos: pani dyrektor K.Turoń – Miklas, przewodniczący Rady Rodziców - pan M. Bernasiewicz oraz sekretarz GiM Koziegłowy - pan K. Bąk. Z kolei  wicedyrektor Zespołu Szkół pani K. Kucia przedstawiła wychowawców klas szkoły podstawowej i liceum. Po zakończeniu akademii uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych.