”Posiłek w szkole i w domu”

Ciepły posiłek w szkole dla uczniów. Do tego finansowe wsparcie na wyposażenie czy remont szkolnej stołówki. To główne założenia programu „Posiłek w szkole i w domu”, na który rząd przeznacza rocznie ponad pół miliarda złotych.

Program „Posiłek w szkole i w domu” to wieloletni projekt rządowy zaplanowany na lata 2019-2023, to także wsparcie dla dzieci, tych chodzących do szkoły, wychowujących się w rodzinach znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Istotnym elementem programu jest zapewnienie dzieciom i młodzieży w wieku szkolnym zjedzenia gorącego posiłku przygotowanego w stołówce szkolnej.

Nasza stołówka w ramach projektu  otrzymała  wsparcie finansowe w kwocie 25 tys. zł – na adaptację, poprawę standardu i wyposażenie pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków .