Studniówka

14 stycznia  uczniowie klasy III mieli swój pierwszy i zarazem najważniejszy bal w życiu. Studniówkę. W dorosłe życie weszli oczywiście tanecznym krokiem, rozpoczynając - tradycyjnie - polonezem.

W pierwszej parze tańczyli Kornel Kidawski oraz Sandra Gmórska. Układ taneczny przygotowany przez pana Marcina Gwardysia okazał się prawdziwym studniówkowym przebojem. Tradycyjny "chodzony" w pewnym momencie ustąpił bowiem miejsca bardziej współczesnym rytmom. Pierwszy taniec oglądali zaproszeni goście: nauczyciele, w tym wychowawca klasy Michał Polaczek, rodzice, a także dyrektor szkoły Joanna Lula, która skierowała do maturzystów wiele ciepłych słów. "Rok 2012 będzie wam, nawet za wiele lat, kojarzył się ze studniówką, maturą, dokonaniem wyboru dalszej drogi życia... i z EURO 2012. I tu nasuwa mi się pewna refleksja: wy uczniowie, wasi kochani rodzice i my nauczyciele to jedna drużyna. Myślę, że rodziców ustawimy na obronie, nauczyciele będą rozgrywającymi, a wy kochani w ataku. Moja trenerka piłki ręcznej mawiała, że mecz wygrywa się dzięki obronie i nie trudno się z nią zgodzić. Obrona to podstawa, ale przecież do zwycięstwa potrzebne są strzelone bramki i te bramki musicie strzelić wy. Dobra drużyna to taka, która ze sobą współpracuje, która wspaniale się rozumie i uważam, że my jesteśmy wspaniałą drużyną. W sporcie można przegrać mecz, ale można wygrać cały turniej. Można nie zostać Mistrzem Europy, ale zostać Mistrzem Świata lub Mistrzem Olimpijskim. Można zostać wicemistrzem lub też wcale nim nie zostać, ale najważniejsze jest uczucie, że dałem z siebie wszystko". Życzenia również złożył burmistrz Koziegłów Jacek Ślęczka, który corocznie odwiedza studniówkowy bal, reprezentując tym samym organ prowadzący szkołę.