Finały dla Koziegłów

W dniach 24 i 25 luty w Szkole Podstawowej w Lgocie Górnej zostały rozegrane pierwsze eliminacje w tenisie stołowym. Jako pierwsi, walkę rozpoczęli uczniowie z rocznika 2006 -2005 rywalizując ze sobą w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w kategorii dziewcząt i chłopców.

W tej rywalizacji udział wzięło pięć szkół podstawowych z gminy Koziegłów: SP Gniazdów, SP, Siedlec Duży, SP, Lgota Górna, SP Koziegłowy, SP Koziegłówki.
Po zaciętej walce nasza szkoła zdobyła dwa pierwsze miejsca. Zarówno w kategorii dziewczyn jak i w kategorii chłopców. Z tego względu na Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Gminę i Miasto Koziegłowy reprezentować będą dziewczyny z naszej szkoły: Karolina Bączyńska, Wiktoria Cesarz, Zuzanna Szczęsna oraz chłopcy: Maciej Puszczewicz i Oskar Kupis.
Ostateczne wyniki po turnieju:

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Koziegłówkach

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym

Kategoria chłopców:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Koziegłowach

II miejsce - Szkoła Podstawowa w Lgocie Górnej

III miejsce - Szkoła Podstawowa w Cynkowie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Siedlcu Dużym

V miejsce - Szkoła Podstawowa w Gniazdowie

W Gminnych Igrzyskach Dzieci rocznik 2007 i młodsi rywalizowało sześć szkół podstawowych: Lgota Górna, Koziegłowy, Cynków, Siedlec Duży, Gniazdów, Koziegłówki. Również dzisiaj nasza szkoła stanęła na najwyższym miejscu na podium. A to wszystko dzięki dziewczynom z naszej szkoły. To one przyczyniły się do tego zwycięstwa: Wiktoria Nawara, Anna Nowak, Anna Rarok.
Najbardziej doświadczoną zawodniczką w naszej szkole jest Wiktoria Nawara. Pomimo tak młodego wieku ma na swoim koncie wiele zwycięstw na szczeblu krajowym. Aktualnie jest zawodniczką grającą w II lidze reprezentującą Klub UKS Energia Siewierz. To dzięki jej umiejętnościom nasze dziewczyny zakwalifikowały się do Powiatowych Igrzysk Dzieci, które zostaną rozegrane w marcu w Szkole Podstawowej w Koziegłowach.
Niestety słabiej poszło naszym chłopakom, którzy uplasowali się na szóstym miejscu. Trzeba jednak zaznaczyć, że dzisiejszy występ naszych chłopaków był debiutem. Pomimo wielu zaciętych meczy nie udało się zdobyć punktu. Jednak wielkie brawa dla Dominika Jagiełło, Aleksandra Myrmus, Eryka Barczyka.
A tak przedstawia się klasyfikacja ogólna zawodów:

Kategoria dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Koziegłowach