Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Od 2011 roku 1 marca został ustanowiony przez Sejm RP świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego.

Pierwszy dzień marca jest  szczególnie symboliczny dla walczących z komunistami, tego dnia w 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Także w naszej szkole uczciliśmy Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Uczniowie zaprezentowali najważniejsze informacje, przybliżające kolegom, kim byli i jaką ponieśli ofiarę ci niezłomni ludzie, a następnie obejrzeliśmy przedstawienie w reżyserii Krzysztofa Langa „Tajny współpracownik”. Mamy nadzieję, że to popołudnie teatralne było dla uczestników ciekawą lekcją historii.