Dzień Europy

23 maja w naszej szkole odbył się Dzień Europy. W uroczystości brali udział uczniowie liceum oraz klasy III gimnazjum. Przypomniano  historię Unii Europejskiej, a także członkostwa Polski w UE.

Nasi uczniowie zobaczyli ciekawe i barwne prezentacje multimedialne o Wielkiej Brytanii, Niemczech, Belgii, Holandii oraz Szwecji. Po tym wystąpieniu uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz klasy I liceum, zostali zaproszeni do udziału w quizach przygotowanych przez klasy II LO na temat Europy. Każda z poproszonych klas wybrała po dwóch przedstawicieli. Klasę III A reprezentowali: Dominika Balińska i Karolina Torbus, klasę III B: Ewa Kaim

i Daria Sitek, klasę III C: Joanna Machura i Klaudia Śliwa, natomiast klasę I LO: Paulina Kopeć i Dominik Habrzyk. W skład jury wchodzili: Klaudia Kijanka, Dominik Kuczera i Patryk Chwedczuk. Jako pierwszy odbył się mini konkurs wiedzy o Unii Europejskiej przygotowany przez Tomasza Wacowskiego. Zawodnicy musieli zmierzyć się z pytaniami na temat Europy i Unii Europejskiej. Następnym konkursem była „Jaka to melodia?” poprowadzona i przygotowana przez Grzegorza Szmukiera. Każdy zespół miał za zadanie odgadnąć kraj pochodzenia melodii oraz jego wykonawcę lub tytuł. Ostatni konkurs nosił tytuł: „Who is who czyli wer ist das?” i polegał na odgadnięciu znanych europejskich postaci i zabytków ukrytych pod układanką. Gospodarzami tej konkurencji były Mariola Cierpiał oraz Eliza Kuwak. Ostateczne wyniki przedstawiły się następując: IV miejsce zajęła klasa III A, III miejsce zajęła klasa III C, II miejsce zajęła klasa III B a zwycięzcami została klasa I LO. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy a zwycięzcy otrzymali dodatkowo oceny celujące z dowolnie wybranego języka obcego.