Podsumowanie Jurajskich Konkursów Przedmiotowych

Podsumowanie osiągnięć uczniów kolejnej edycji Powiatowych Konkursów Przedmiotowych
Konkursy organizowane przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych pod patronatem władz powiatu myszkowskiego mają już dwunastoletnią historię. 15.06.2012r. w  Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Koziegłowach odbyło się tegoroczne podsumowanie.

W uroczystości uczestniczyli laureaci, koordynatorzy, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście z burmistrzem Koziegłów Jackiem Ślęczką i  burmistrzem Myszkowa Włodzimierzem Żakiem. W tym roku szkolnym odbyło się 18 konkursów w tym 7 dla szkół podstawowych i 11 dla  gimnazjum. Do II - powiatowego etapu,  po szkolnych eliminacjach przystąpiło 550 uczniów. Konkursy mają  powodzenie nie tylko wśród uczniów z powiatu myszkowskiego, ale i z zawierciańskiego, lublinieckiego i częstochowskiego. Konkursy organizowane są dzięki bezinteresownemu, społecznemu zaangażowaniu nauczycieli, głównie koordynatorów przygotowujących poszczególne konkursy, dzięki współpracy z dyrektorami szkół i władzami samorządowymi. Laureatami konkursów zostało łącznie 148 uczniów. Uczniowie reprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy oraz wykazali szerokie umiejętności z wybranych dyscyplin naukowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica Gimnazjum im. Kazimierza Górskiego w Poraju Agnieszka Marchewka, która została laureatką z siedmiu przedmiotów. Jest to rekord w uzyskaniu tytułu laureatów konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie.   „Troska o dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Z tego miejsca pragnę podziękować państwu koordynatorom za zorganizowanie tegorocznych konkursów jurajskich. Państwa społeczne zaangażowanie, umiejętności organizacyjne umożliwiły naszym uczniom sprawdzić swoją wiedzę, rozwinąć zdolności i wzmocnić wiarę we własne siły. Nasze dzisiejsze spotkanie może odbywać się w przyjaznej  i serdecznej atmosferze dzięki sponsorom. Pragnę podziękować Burmistrzowi Gminy i Miasta Koziegłowy Panu Jackowi Ślęczce oraz Pani Jolancie Błońskiej właścicielce sklepu spożywczego za finansowe wsparcie i pomoc. Za pomoc w organizacji dziękuję pani dyr. Zespołu Szkół Joannie Luli, Paniom wicedyrektor Marii Cwanek i Jolancie Wyleciał,  Restauracji  EM w Koziegłowach, MGOPK  w Koziegłowach, oraz koleżankom z mojej szkoły. Państwu dyrektorom dziękuję, za umożliwienie nauczycielom przeprowadzenie etapów szkolnych, wsparcie podopiecznych i gratuluję sukcesów Państwa uczniów.
Szczególne słowa podziękowania kieruję do dyrektorów szkół w których odbywały się powiatowe etapy konkursów. W imieniu koordynatorów i swoim serdecznie dziękuję Państwu za gościnność, otwartość i zaangażowanie na rzecz Jurajskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych -  powiedziała m.in. Prezes  –  Anna Wiśniewska