Dzień Języków Obcych

Od 17 września do 5 października młodzież naszego liceum brała udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej "Język to podstawa. Ucz się języków"

Celem konkursu zatytułowanego "Poznaj świat przez języki" było dotarcie do jak największej grupy młodych osób i przekonanie ich, że znajomość języków obcych jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Daje możliwość swobodnego podróżowania, komunikowania się z innymi i sprawia, że stajemy się obywatelami świata.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza część to lekcja kulturoznawcza przeprowadzona przez nauczyciela
w szkole, natomiast drugą częścią było zalogowanie się na stronie internetowej http://poznaj-swiat-przez-jezyki.pl/
i odpowiedzeniu na pytania konkursowe.
1 października wybrani uczniowie wzięli udział w konkursie dotyczącym wiedzy o Wielkiej Brytanii i Niemczech. Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością realiów życia w obu krajach. Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.