Ruszaj Po eurO

12 października po raz drugi zawitał do naszego liceum przedstawiciel Fundacji na Rzecz Wspierania edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży Viribus Unitis.

Odbyły się dwugodzinne zajęcia warsztatowe dla klasy II LO. Najpierw uczniowie uczestniczyli w wykładzie na temat projektów unijnych ze szczególnym uwzględnieniem projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Następnie uczestnicy warsztatów grali w specjalnie przygotowaną na tę okazję grę planszową. Wcielając się
w różnych bohaterów (przedstawicieli uczelni, domów kultury, szkół, itp.) zbierali euro-monetki, za które później można było nabywać ciekawe inwestycje. Wszyscy chcieli zostać inwestorami i „rekinami” naszego województwa. Na zakończenie uczniowie otrzymali termo-kubki i pamiątkowe koszulki, oczywiście z napisem „Ruszaj Po eurO”.

W tym roku, wzorem ubiegłego, również odbędzie się konkurs na podsumowanie projektu, ale tym razem czeka nas nie lada zadanie – bronienie I miejsca z roku szkolnego 2011/2012.