Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE ŚLĄSKIEJ

17 września grupa uczniów z klasy III i II wraz z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku
z Koziegłów wyjechała do Biblioteki Śąskiej.

Wszyscy zastanawiali się co można oglądać w bibliotece oprócz książek i katalogów. A tu niespodzianka! W pięknym i nowoczesnym budynku wszystko jest zmechanizowane i w e-wersji. Zapoznaliśmy się z różnymi działami biblioteki, gdzie królują komputery, a zbiory książek, map, filmów, nagrań, prasy, itp. są również w wersji elektronicznej. Najbardziej podobały się wszystkim malutkie wagoniki, poruszające się po specjalnych szynach, w których po kilku minutach pojawiały się zamówione książki.

Druga część wycieczki odbyła się w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej.  Może już niedługo jako studenci będziemy z niej korzystać? Tu z kolei bardzo podobały nam się bardzo wygodne pufy-kanapy, na których można w najdogodniejszej dla czytelnika pozycji, czytać tradycyjne książki. Okazało się, że znajduje się tu jedyna w Polsce „wrzutnia”, z której można skorzystać o każdej porze dnia i nocy, jeśli chce się zwrócić wypożyczoną wcześniej książkę.

Szkoda tylko, że wycieczka tak szybko się skończyła.