DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września w naszej szkole odbył się konkurs językowy z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Przedstawiciele wszystkich klas uczestniczyli w zmaganiach konkursowych przygotowanych przez nauczycieli języków obcych.

Zadaniem uczniów było rozwiązanie testów z języka angielskiego i niemieckiego, które składały się z typowych dialogów jakie uczniowie ćwiczą na zajęciach z języka obcego oraz sytuacji z jakimi muszą się zmierzyć podczas wyjazdów zagranicznych.

Dodatkowym zadaniem było dopasowanie podstawowych zwrotów grzecznościowych  w języku polskim
i portugalskim. Język portugalski jest nieprzypadkowy bowiem to język naszych partnerów w ramach programu Comenius.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Gimnazjum                                               Liceum Ogólnokształcące

Rafał Wolański                                         Michał Waligóra/Agnieszka Twardak

Język niemiecki

Gimnazjum                                              Liceum Ogólnokształcące

Łukasz Dróżdż                                        Adrianna Pala

Gratulujemy!!!!!!

Nagrody zostaną wręczone w trakcie akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.