DZIEŃ PATRONA

Człowiek jest jak liść niesiony przez wiatr, z tą tylko różnicą, że wiatr zastępuje dlań nieomylne księgi przeznaczenia. Nie wiesz więc, co może się stać za chwilę, ani też czy wkrótce
nie wyruszysz w kierunku zupełnie przeciwnym zamierzonemu.
                                                                                               Alfred Szklarski
                                                                                              „Na tropach Yeti”

25 lutego 2014r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona Alfredowi Szklarskiemu, który jest patronem naszej szkoły od 2005r. Postać znanego autora przygód Tomka Wilmowskiego przybliżyła redaktorka, pani Kasia, czyli Dominika Długosz, która przeprowadziła wywiad z córką pisarza – panią Bożeną Szklarską - Nowak. W tej roli wystąpiła  Dominika Zawiązalec. Z kolei cała społeczność szkolna w trakcie akademii mogła podziwiać bogato ilustrowaną prezentację multimedialną przedstawiającą życie i twórczość powieściopisarza.

Ostatnim punktem uroczystości było wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom Szkolnego Konkursu
Plastyczno – Literackiego pod hasłem: „Sylwetka Patrona Szkoły Oczami Uczniów”.

Konkurs plastyczny (klasy I-III)

I miejsce: Klaudia Krawiec, Wiktor Gwardyś

II miejsce: Mateusz Zieliński

III miejsce: Zuzanna Musialik

Wyróżnienia: Klaudia Miklas, Weronika Kurylec, Agata Puszczewicz, Martyna Nowak, Nikola Bubak.

Konkurs literacki (klasy IV-VI)

-kat.wiersz

I miejsce: Dominika Długosz, Martyna Sokołowska

II miejsce: Kamila Piekarska, Anastazja Ścigała

-kat.list

I miejsce: Mateusz Firek

Wyróżnienia: Alicja Szewczyk, Adrianna Gocyła, Martyna Gębka.