KONKURS NA LOGO PROJEKTU COMENIUS

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w konkursie na opracowanie symbolu graficznego (logo) naszego projektu  "Konflikt und Konsensus – Methoden der Debatte/”Konflikt i konsensus – metody debaty” realizowanego w ramach programu Comenius – Partnerskie Projekty Szkół.

Kraje partnerskie projektu to Portugalia, Niemcy, Wielka Brytania (Szkocja) i Polska.

Tematyka projektu dotyczy sztuki debatowania.

Dla zwycięzcy atrakcyjna nagroda rzeczowa!!!

I. Organizator konkursu
Organizatorem konkursu jest Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Koziegłowach.

II. Cel i przedmiot konkursu

1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego symbolu graficznego (logo) projektu Comenius 2013-2015 "Konflikt und Konsensus – Methoden der Debatte/”Konflikt i konsensus – metody debaty”.
2. Logo wykorzystywane będzie przez szkołę w celach identyfikacyjnych, promocyjnych, reklamowych, korespondencyjnych podczas realizacji projektu Comenius.
3. Konkurs trwa od 01.03.2014 do 31.03.2014 .

III. Warunki uczestnictwa w konkursie

1. W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
2.  Projekty konkursowe mogą być realizowane oraz zgłaszane do konkursu indywidualnie.
3. Uczestnik jest zobowiązany przedstawić tylko autorski projekt logo.
4. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne ze zrzeczeniem się praw autorskich na rzecz Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Koziegłowach i podpisanie stosownego oświadczenia.
5. Uczestnictwo jest równoznaczne z akceptacją warunków konkursu.

IV. Forma prezentacji pracy konkursowej

1. Na konkurs można zgłaszać dowolną ilość projektów.

2. Projekt znaku graficznego (logo) powinien nadawać się do różnorodnego wykorzystania:

reklama, internet, plakat, ulotki, materiały piśmienne, banery, formy ścienne, odzież, itp.).

3. Każdy projekt powinien być przedstawiony w jednym lub wielu kolorach. Powinien być

wykonany techniką komputerową i złożony na nośniku magnetycznym (płyta CD, DVD).

4. Projekty konkursowe muszą spełniać następujące warunki: Na formacie A4 należy

przedstawić znak mieszczący się w polu 15cm x 15cm oraz poniżej zmniejszoną wersję

2cm x 2cm. Projekty mogą być wykonane w dowolnej technice, jednak z uwagi na ich

przeznaczenie, autor powinien zadbać o to, by znak był łatwy w reprodukcji i umożliwiał

elektroniczny zapis w różnych formatach.

5. W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.

6.  Do każdej pracy powinny być dołączone: wydruk logo oraz koperta opatrzona hasłem:

„Konkurs na logo projektu Comenius”, w której uczestnik podaje: imię i nazwisko, klasę oraz nazwę programu, w którym projekt został wykonany.

7.  Jeśli uczeń zgłasza więcej niż jedną pracę, to każdą z nich składa w oddzielnej kopercie.

V. Miejsce i termin składania prac konkursowych

1. Prace należy składać do dnia 31.03.2014 r. do godz. 15.00 w sekretariacie

szkoły.

2.  Prace konkursowe, nie spełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu,

nie będą podlegały ocenie Komisji Konkursowej.

3. Prace dostarczone po terminie nie będą oceniane.

4. Organizator nie zwraca prac.

VI. Kryteria oceny prac konkursowych

Projekty oceniane będą zgodnie z następującymi kryteriami:

• zgodność z tematem projektu Comenius
  • czytelność i funkcjonalność
  • oryginalność, łatwość zapamiętania,
  •  nowatorstwo w podejściu do tematu,
  • estetyka wykonania projektu

VII. Ocena prac konkursowych

1. Prace konkursowe oceniać będzie powołana przez Dyrektora Szkoły Komisja

Konkursowa w składzie:

• Dyrektor Szkoły
  • Wicedyrektor Szkoły
  • Koordynator Projektu  Comenius
  • Nauczyciel języka polskiego
  • Przedstawiciel Samorządu Szkolnego

2.  Komisja Konkursowa dokonuje oceny prac zgodnie z kryteriami oceny, o których mowa

w punkcie VI i wybiera laureata Konkursu.

3.  Decyzja Komisji jest ostateczna.

4. W wyniku postępowania konkursowego Komisja Konkursowa wyłania zwycięzcę

konkursu do dnia 11.04.2014 r.

5. Organizator zastrzega sobie możliwość dowolnego wykorzystania projektu, w tym

dowolnej adaptacji pomysłu zawartego w projekcie.

6. Zwycięzca konkursu zostanie uhonorowany dyplomem oraz atrakcyjną nagrodą rzeczową.

Liczymy na Waszą wyobraźnię i kreatywność!