PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. Wszyscy uczniowie edukacji wczesnoszkolnej z niecierpliwością go oczekują. Tak też było i w tym roku. Dodatkową atrakcją tegorocznych obchodów Święta Wiosny było to, że uczniowie mogli brać udział w konkursie na najciekawszy strój Pana i Pani Wiosny. Stroje okazały się niezwykle kolorowe, starannie i bardzo pomysłowo wykonane.

W klasie Ia zwyciężyli Klaudia Miklas i Maja Maciąg, w klasie Ib Wojciech Buchta, Dominika Biała, a wyróżnienie zdobyła Katarzyna Szewczyk. W klasie II zwyciężył strój Anny Kciuk i Oskara Kupisa, w klasie IIIa zaszczytne pierwsze miejsca zajęli Karolina Miklas i Wiktor Gwardyś. W klasie IIIb najciekawsze stroje zaprezentowali Adam Sobota i Bartłomiej Lebiocki. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a koledzy i koleżanki zwycięzców nagrodzili gromkimi brawami. Następnie każda klasa zaprezentowała swoje Marzanny, z którymi udali się na krótki przemarsz ulicami Koziegłów. W przygotowanym miejscu na terenie Orlika, Marzanny zostały spalone. Uczniowie wracali do szkoły śpiewając wiosenne, radosne piosenki.

Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów i zimowych kukł.