„ŚWIĘTYMI BĄDŹCIE”

Dnia 24 października 2014 roku w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona. W tym roku po raz pierwszy liturgicznie wspominaliśmy św. Jana Pawła II, dlatego też naszą uroczystość połączyliśmy z Mszą św. w kościele parafialnym w Koziegłowach.

Następnie młodzież szkolna w części artystycznej przypomniała przesłanie i myśli Jana Pawła II.

Całą uroczystość uświetnił ks. prof. Marian Frukacz redaktor tygodnika „Niedziela”, który dał świadectwo o osobie Jana Pawła II. Zarówno w wygłoszonej homilii podczas uroczystej Mszy św., jak i w czasie akademii przywołał bardzo ciekawe i wzruszające fakty z życia świętego.

Spotkanie z osobą – świadkiem daje nam nadzieję i zachętę, aby stawać się świętymi, o czym przypominał nasz patron podczas swojego długoletniego pontyfikatu – „świętymi

bądźcie”.