Wyprawa - poprawa

18 września Samorząd Uczniowski we współpracy z nauczycielem przyrody - panią Urszulą Grabiszewską zorganizował apel z okazji akcji Sprzątania Świata.

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątania świata – Polska. Cele i idea akcji zostały przypomniane w prezentacji multimedialnej przygotowanej przez panią Urszulę Grabiszewską.

Dzień ten Samorząd Uczniowski ogłosił dniem bez pytania dla uczniów,  którzy przygotowali przebrania z wykorzystaniem surowców wtórnych.Wiecie, czym są surowce wtórne?

To odpady, które po wykorzystaniu można użyć jeszcze raz. Surowcem wtórnym jest papier, który zużyty nazywany jest makulaturą. Może ona zostać przetworzona do ponownego użycia. Dzięki temu chronimy drzewa i zmniejszamy produkcję śmieci.

Społeczność szkolna wybrała najlepsze przebrania w "Paradzie ekośmieci". Największą inwencją twórczą według Was wykazali się:

Kamila Piekarska - klasa VIb - przebrana za telewizor,

Igor Piekarski - klasa Va - przebrany za pralkę,

Jakub Potempski - klasa VIa - przebrany za mumię,

oraz Mikołaj Mizera - klasa IV - przebrany za rycerza.

Pamiętajmy, że od nas samych zależy czystość i porządek w naszej okolicy.

Rozejrzyjcie się więc dookoła i sprawdźcie:

• czy gdzieś są dzikie wysypiska, jeśli tak, zanotujcie gdzie, rodzaj odpadów i orientacyjnie określcie ilość odpadów,

• czy gdzieś na poboczu nie zalegają śmieci, jeśli tak, zanotujcie gdzie i jakiego rodzaju,

• czy nie brakuje koszy na śmieci, jeśli tak, zanotujcie gdzie,

• czy nie brakuje pojemników do segregacji, jeśli tak, zanotujcie gdzie i jakich (na szkło, papier, plastik i metal)

i zgłoście w szkole swojemu wychowawcy.