Muzeum Wsi Kieleckiej - wycieczka

W dniu 25 września uczniowie klas VIa i VIb pod opieką pań: K.Turoń - Miklas, J. Konopki i M. Nowak wzięli udział w wycieczce do Parku Etnograficznego w Tokarni.

Celem wyjazdu było poznanie subregionu Kielecczyzny, poznanie tradycyjnej kultury ludowej oraz znaczenia pracy w życiu człowieka. Muzeum Wsi Kieleckiej, które zostało powołane w 1976 roku, wycieczkowicze mogli obejrzeć typowy układ osadniczy wioski, stare młyny, chaty chłopskie, sklepik artukułów spożywczych czy aptekę. Wszyscy zwiedzający otrzymali Certyfikaty Pradziadka, gdyż wykazali się niezwykłymi umiejętnościami praktycznymi: tkanie sukna, wyrabianie masła i chleba, a także młócka cepami.
Okazało się,że prace te wymagają sporo wysiłku i cierpliwości. Na zakończenie wycieczki dzieci z wielką ochotą zjadły obiad i lodowy deser.