Uchodzi nie uchodzi ... a żenić się trzeba !

„Kochajcie teatr w sobie, a nie siebie w teatrze.” – słowa wielkiego reformatora teatru Konstantego Stanisławskiego od kilku lat z powodzeniem wciela w życie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach. W kwietniu zaprosiło na cztery wiosenne   spotkania teatralne.

Współpracujący z organizacją aktor Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie – Robert Rutkowski wyreżyserował dwa przedstawienia: w wykonaniu młodzieży „Kandydatki na żonę” Andrzeja Dembończyka oraz „Damy i huzary” króla komedii – hrabiego Aleksandra Fredry, prezentowane przez nauczycieli i członków stowarzyszenia. Obie sztuki przeniosły widzów w świat XIX-wiecznego dworku szlacheckiego, pełnego intryg i niespodziewanych wydarzeń.

Jesteśmy dumni, iż nasze coroczne spotkania teatralne, które dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Renacie Garlei odbywają się gościnnie w MGOPK w Koziegłowach, cieszą się tak dużą popularnością i wpisały się na stałe do kalendarza imprez kulturalnych naszej gminy. Oczywiście nie mogłyby się one odbyć bez życzliwości sponsorów, dziękujemy im jeszcze raz z całego serca. Możemy na nich zawsze liczyć a bez nich impreza nie osiągnęłaby tak wielkich rozmiarów. Zebrane fundusze pomagają wielu uczniom koziegłowskich szkół, którzy znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej a także współfinansują projekty edukacyjne.

Pragniemy zaprosić na kolejne przedstawienia. Odbędą się one 21. maja o godz. 17.00 i 22. maja o godz. 16.00 w MGOPK w Koziegłowach oraz 16. czerwca o godz. 19.00
w Klubie „Politechnik” w Częstochowie. To ostatnie jest organizowane na rzecz hospicjum
w Częstochowie, które swoją opieką obejmuje także pacjentów powiatu myszkowskiego. Będziemy zaszczyceni, jeśli zostaniecie Państwo naszymi gośćmi.

ZAPRASZAMY DO GALERII