Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej to święto całej społeczności szkolnej, dlatego w naszym zespole odbyła się 14 października nie tylko uroczysta akademia, w której uczniowie uczcili nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły, ale także do grona licealistów zostali przyjęci pierwszoklasiści.

Otrzęsiny, mimo wielu obaw głównych bohaterów, okazały się miłym i bardzo zabawnym przeżyciem. Koledzy i koleżanki z klasy drugiej, przygotowując zadania dla młodszych, stosowali się do zasady „Nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe". Pierwszaki, zwani potocznie kotami, musieli wykazać się zręcznością, szybkością, muzykalnością  i wiedzą o liceum. Oczywiście, zgodnie z tradycją, zostali poczęstowani niesmaczną miksturą. Przypomniała im ona, iż szkoła to nie tylko zabawa, ale i obowiązki, które nie zawsze są przyjemne. Po otrzęsinach stali się pełnoprawnymi uczniami. Teraz czekają na przyszło- rocznych żaków, aby im pokazać, jak wspaniale jest chodzić do naszej szkoły.