Dzień Patrona

W czwartek 9. marca 2017 roku nasze liceum obchodziło Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się w auli szkoły, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która przypomniała życiorys i wielkie osiągnięcia Marii Skłodowskie – Curie.

Następnie wszyscy pojechaliśmy się do kina. Tam zostaliśmy zaproszeni na półgodzinną prelekcję, poświęconą naszej Noblistce a następnie obejrzeliśmy film Marie Noellego, który pokazywał siedem lat życia Skłodowskie, najbardziej burzliwe i przełomowe dla jej pracy naukowej. W bohaterkę wcieliła się Karolina Gruszka, która miała trudne zadanie, ponieważ musiała pokazać emocje kobiety niezwykłej a jednocześnie pragnącej miłości i spokoju. Wyjazd został dofinansowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Zespołu Szkół w Koziegłowach, za co bardzo dziękujemy.