Byliśmy w stolicy

W dniach 24-25 maja  2017r. byliśmy uczestnikami szkolnej wycieczki do Warszawy.
W ciągu dwóch dni udało nam się zwiedzić tylko  niewielką część stolicy ,ale i tak jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu. Pierwszego dnia mogliśmy się zapoznać z pracą radiowców – zwiedziliśmy program 1, 2 i 4 Polskiego Radia , podglądaliśmy trwające na żywo audycje,  nagrywaliśmy swoje mini wywiady z koleżankami i kolegami. Niektórych paraliżował strach przed mikrofonem, inni czuli się jak przysłowiowa ryba w wodzie.

Warszawa jak na dłoni ukazała nam się po wjeździe na taras widokowy najwyższego budynku w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki. Wtedy zobaczyliśmy, jak ogromna jest nasza stolica.

Było też dużo zwiedzania, bo przecież to jest celem każdej wycieczki. Dzięki temu wiemy, jak wygląda Rynek, Stare Miasto, Plac Zamkowy i Zamek Królewski w Warszawie. Mogliśmy ocenić, jak wysoka jest w rzeczywistości Kolumna Zygmunta III Wazy. Poznaliśmy historię miasta, chodząc wzdłuż murów obronnych, oglądając Barbakan
i pomnik Małego Powstańca. Zwiedziliśmy też Muzeum Historii Żydów Polskich. Przeszliśmy Traktem Królewskim, Krakowskim Przedmieściem obok Pałacu Prezydenckiego. Zrobiliśmy sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

Dla męskiej części wycieczki (ale nie tylko) niebywałą atrakcją było zwiedzenie Stadionu PGE Narodowy. Wjechaliśmy na taras widokowy, by przez chwilę poczuć się jak prawdziwi piłkarscy kibice.

Największa atrakcja czekała na nas na koniec wycieczki- wstęp do Centrum Nauki Kopernik. Tam spędziliśmy kilka godzin, a niektórym z nas tak się podobało, że chcieli zostać  jeszcze dłużej. Niestety musieliśmy wracać do domu. Pewnie kiedyś wybierzemy się do Warszawy jeszcze raz…

Dziękujemy naszym opiekunom: paniom Monice Pasek, Urszuli Grabiszewskiej, Beacie Gwardyś oraz panu Pawłowi Włodarczykowi.

Uczniowie klas Via, VIb i V