Wyjazd uczniów z gimnazjum na Jasną Górę 1 czerwca 2017 r. w 300-lecie koronacji Obrazu

1 czerwca 2017 r. czterdziestu dwóch uczniów z gimnazjum wraz z trzema opiekunami: Bogusławą Balińską, Iwoną Saletą i  Jarosławem Trębskim udało się autokarem do Częstochowy na Jasną Górę, aby świętować 300 -lecie koronacji papieskimi koronami obrazu Matki Bożej Częstochowskiej – Królowej Polski.

Zabraliśmy ze sobą poczet sztandarowy i transparent z nazwą szkoły. Po uroczystej mszy św. na placu przed jasnogórskim szczytem wszyscy zgromadzeni uczniowie udali się przed cudowny obraz, aby złożyć „Serduszko dla Królowej”. Następnie odbyło się „Gardenparty u Królowej” – koncert       i zabawy przed jasnogórskim szczytem. Szkoła została też wpisana do historycznej księgi wizyt u Królowej Polski oraz otrzymała  dyplom uczestnictwa  w „Audiencji u Królowej”. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki – słodycze, obrazki i pamiątkowe korony.