Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w szkolnym reportażu

29 kwietnia 2011r. w auli Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach odbyła się akademia z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru liceum i odśpiewaniem hymnu. Uczniowie I klasy liceum przygotowali krótkie przedstawienie. Nie ukrywali zdenerwowania przed występem, ale podczas niego grali jak profesjonaliści. Wcielili się w gimnazjalistów przygotowujących się do sprawdzianu z historii. Ukazali scenkę, w której podczas sondy ulicznej uczniowie pytali przechodniów, z czym kojarzy im się 3 maja. Odpowiedzi były różne, ale nikt nie pamiętał o święcie państwowym. Zrezygnowani wrócili do klasy, gdzie postanowili wcielić się w bohaterów obrazu J. Matejki "Konstytucja 3 Maja". Po odegraniu swych ról i skorzystaniu z notatek klasowego "kujona" nie bali się już sprawdzianu. Akademia okazała się dobrym sposobem na kolejną, nietypową lekcję życia. Głowy uczniów z zaciekawieniem spoglądały w stronę aktorów,  nie szczędzono pochwał i słów uznania. Akademię uświetnił występ chóru gimnazjum. Pod czujnym okiem pani Anny Łuszczyk zaśpiewano "Witaj majowo jutrzenko"   i "Mazurek trzeciego maja".

Po występie, który trafił do naszej świadomości i serc, głos zabrała pani dyrektor, dziękując wykonawcom za tę "nietypową lekcję historii" a widzom za uwagę.