Obchody 11 Listopada

11 listopada to dzień Święta Narodowego, dzień radości z odzyskania Ojczyzny, to dzień w którym naród powstał z kolan, to dzień powrotu nadziei Polaków. Na ten dzień czekały pokolenia.

Na ten dzień czekali nasi pradziadowie, nieustannie, ze łzami w oczach, modląc się do Boga „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie" To co wydawało się niemożliwe - stało się. Przyszła nagle. Pełna nadziei. Pełna wiary. Wolna. Niepodległa POLSKA!" - tak rozpoczęli uczniowie kl. IIIA gimnazjum i chór, słowno-muzyczną część artystyczną,  poświęconą Świętu Niepodległości. Uczniowie wcielili się w role: Polski, zaborców, i wolności. Całość została wzbogacona pokazem multimedialnym, dekoracją  oraz  pieśniami patriotycznymi: „Kocham Cię Polsko", „Rozkwitały pąki białych róż", „Szara piechota", „Pierwsza brygada", „Rota".  Solo wystąpiła p. Anna Łuszczyk  w piosence kościelnej " Jasnoniebieska, Jasnobłękitna" oraz  Klaudia Walentek - „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos" (fragment: Ja to mam szczęście, że w tym momencie, żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą, ja to mam szczęście. Mój kraj szczęśliwy, piękny, prawdziwy, ludzie uczynni w sercach niewinni, mój kraj szczęśliwy).