PROGRAM ETWINNING: TRAVEL THROUGH THE SEA

Koordynatorzy: lic.Kania Monika,  mgr Matyja Magdalena

Nasza szkoła przystąpiła do programu eTwinning w  październiku 2012 roku. Nauczyciele - koordynatorzy  po zarejestrowaniu szkoły rozpoczęli poszukiwania partnerskich szkół.  Od tego momentu rozpoczęliśmy pracę nad wieloma interesującymi nas projektami.

Program eTwinning to edukacyjny program Unii Europejskiej promujący współpracę szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych. Program zachęca do wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT). Uczniowie  i nauczyciele wykorzystują we współpracy Internet. Wymieniają się informacjami  i materiałami do nauki. Poznają swoje kraje, miasta, obyczaje i tradycje. Uczą się tolerancji dla odmienności. Zdobywają ciekawe informacje o mieszkańcach naszego kontynentu. Wspólne działania szkół motywują do nauki i otwarcia się  na Europę w zakresie językowym i kulturowym

W pierwszym etapie projektu każda szkoła partnerska wybrała swoje logo, na którym widnieje zwierzę morskie. Jest  ono symbolem danej szkoły. Uczniowie biorący udział w projekcie, wybrali fokę szarą. Stworzyli plakat elektroniczny foki, który został wgrany na platformę Twinspace.

W projekcie językowym udział biorą uczniowie z klasy Ic oraz Ib:

Adrianna Pala, Natalia Kurzak,  Emilia Pawlik, Aleksandra Cogiel, Weronika Cesarz, Karolina Gil, Julia Lis, Olszówka Kinga, Zawiązalec Igor, Dec Bartłomiej, Rychlik Damian, Nowak Martyna.

Językiem projektu jest język angielski

Wiek uczniów: 11-15 lat

Kraje partnerskie: Rumunia, Grecja, Turcja

Narzędzia:

Internet, audio-konferencje, video-konferencje, e-mail, chat, twinspace.