• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Centrum Nauki "Kopernik"

Dnia 31 maja 2013r. uczestnicy projektu "Ciekawa Fizyka" wzięli udział w wycieczce do Centrum Nauki "Kopernik" w Warszawie.

To fantastycznie zorganizowany, otwarty dla wszystkich bez względu na wiek, nowoczesny dom eksperymentowania. To takie nowoczesne laboratorium żyjące na 4 tys. m2 powierzchni. Składa się z sześciu wystaw stałych,Teatru Wysokich Napięć oraz Teatru Robotycznego.
Zwiedzanie Centrum było dla młodzieży fascynującą przygodą, a przede wszystkim świetną lekcją, która umożliwiła przeprowadzenie wielu ciekawych eksperymentów własnymi rękoma i przekonanie się na własnej skórze np. o tym jak funkcjonuje ludzki organizm, sprawdzenie czy łoże fakira jest wygodne, a także podziwianie ogromnego Wahadła Foucaulta.Uczniowie dociekali, jak powstawał świat. Kim i skąd jesteśmy. Dokąd zmierzamy. Bawiąc się grupowo i indywidualnie uczniowie eksperymentowali wynalazkami, które zmieniają świat.

Po zwiedzeniu Centrum Nauki "Kopernik" udaliśmy się na spacer po centrum stolicy. Obejrzeliśmy z bliska Pałac Kultury i Nauki, zwiedziliśmy Mariensztat - jedno z najmniejszych osiedli Warszawy, leżące u stóp Zamku Królewskiego. Wyjazd ten, był dla nas niesamowitym przeżyciem i na długo pozostanie w naszej pamięci.