REALIZACJA ZADAŃ

Z działań edukacyjnych proponowanych przez CEO w ramach akcji, w szkole zrealizowano:

Zajęcia warsztatowe z wykorzystaniem scenariusza „Debata klasowa dotycząca napojów energetyzujących”.

Poza ożywioną dyskusją uczniowie świetnie poradzili sobie ze wskazaniem alternatywnych produktów spożywczych wspomagających pracę fizyczną i nasz umysł.

Przeprowadziliśmy także cykl zajęć poświęconych zdrowemu śniadaniu i jego ważnej roli, na podstawie scenariusza „Przygotuj sam swoje zdrowe drugie śniadanie”.

Uczniowie mieli okazję wspólnie z wychowawcami przygotować najważniejszy posiłek dnia. Najmłodsi kucharze mogli nie tylko pokazać swoje umiejętności kulinarne, poznać nowe smaki, ale także nauczyć się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Swoje propozycje zdrowego śniadania uczniowie zaprezentowali na forum szkoły. Na zakończenie cyklu zajęć, uczniowie zaprojektowali swoje pudełka śniadaniowe. Było pysznie, kolorowo i przede wszystkim bardzo zdrowo!

Poza tym w szkole organizowano różne akcje, warsztaty oraz zajęcia promujące zdrowy styl życia. Szczególną uwagę poświęciliśmy zajęciom ruchowym, prezentując uczniom ciekawe formy aktywnego spędzania czasu wolnego.

Uczniowie bardzo chętnie angażowali się we wszelakie przedsięwzięcia na rzecz zdrowia.

Aktywnie brali również udział w zajeciach kulinarnych organizowanych nie tylko w ramach tego projektu. Sami przygotowywali przepisy lub korzystali
z propozycji umieszczonych na stronie  http://www.ceo.org.pl.

Udział w tym projekcie pokazał zarówno nauczycielom jak i uczniom jak ważną rolę w naszym życiu pełni ruch i zdrowe odżywianie.

Hasła reklamujące zdrowy styl życia

„Młodzi odwagi - więcej sportu, mniej gadania, niezdrową żywnością zdrowe życie zasłaniasz.” – klasa IVb

„Młodzi odwagi! Kto dobrze się odżywia i ćwiczy, ten nie ma nadwagi.” – klasa Va

„Młodzi odwagi, starsi powagi – zdrowa żywność nigdy was nie zdradzi!” – klasa Vb

Koordynator projektu "Młodzi odwagi" w szkole dziękuje uczniom i nauczycielom za wspaniałą współpracę!