MÓW ŚMIAŁO 2012/2013

Witamy WAS!  W tym roku nadal realizujemy nasz program MÓW ŚMIAŁO.

Jak widzieliście w prezentacji miasteczka językowego w ubiegłym roku szkolnym koncentrowaliśmy się na konwersacji w sytuacjach życia codziennego. Opanowaliśmy dużo nowych słówek i zwrotów, ale przede wszystkim nabraliśmy odwagi i ochoty do tego, żeby bawić się językami obcymi i przyswajać ich znajomość.

W I i II semestrze roku szkolnego 2012/13 nasza grupa podzieliła się na rodziny. Każda z rodzin miała swoje codzienne życie, radości i problemy.

Pracowaliśmy również nad indywidualnymi projektami. Pierwsze zadanie polegało na opracowaniu  broszury biura turystycznego, opisującego wymarzone wakacje. Miejsce to miało być ciekawe, atrakcyjne i przyciągnąć uwagę wielu turystów.

Następnie tworzyliśmy prezentacje multimedialne, w których uczniowie opisywali siebie w przyszłości. Prezentowali zawód jaki chcieliby wykonywać w wieku 20-25 lat.

Ostatnim zadaniem, z którym przyszło się nam zmierzyć była praca na planie programu kulinarnego KUCHCIKOWO, przygotowując potrawy lekkie, smaczne i jajeczne, ćwiczyliśmy instrukcje oraz poznawaliśmy składniki           i proporcje potrzebne do przygotowania posiłków.

Wyobrażaliśmy sobie również, jak będzie wyglądać świat i my za 50 lat.    W sposób bardzo łatwy i przyjemny wyćwiczyliśmy stosowanie czasu FUTUR I (dt.) i FUTURE SIMPLE (engl.). Poczytajcie co sądzimy o naszej dalekiej przyszłości.

Przedstawiliśmy w mediach również naszą miejscowość.

Jeśli chcecie zobaczyć jak udokumentowaliśmy naszą pracę zapraszamy do obejrzenia najciekawszych prezentacji i galerii zdjęć.

Uczniowie klasy II B

Poczytajcie również o naszych projektach e-twinning.