• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Rok szkolny 2012/2013

Europejski Dzień Języków

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, w dniu ogłoszonym przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków.

DEUTSCH WAGEN TOUR W NASZEJ SZKOLE

DEUTSCH WAGEN TOUR to projekt mający na celu promocję nauki języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży. Skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy nie mieli wcześniej kontaktu z językiem niemieckim oraz do takich, którzy potrzebują zachęty do nauki tego języka. Przyjazd DWT niekoniecznie ma być nagrodą dla prymusów, ale przede wszystkim zachętą dla słabszych uczniów. Adresatami projektu są również rodzice, zwłaszcza ci, którzy zastanawiają się nad wyborem języka, którego naukę ma rozpocząć ich dziecko.


Zdali egzaminy, dostali odblaski

Policjanci z Myszkowa przeprowadzili egzamin na kartę motorowerową dla gimnazjalistów z Zespołu Szkół w Koziegłowach. Młodzież w obecności mundurowych musiała wykazać się umiejętnością jazdy jednośladem. Natomiast stróże prawa promowali bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego i rozdawali uczestnikom odblaski.

Dzień Chłopaka

Ostatniego września przypada Dzień Chłopaka. Jak co roku, również i teraz dziewczyny
z poszczególnych klas nie zapomniały o swoich klasowych kolegach
.

Dzień Edukacji Narodowej

„Nauczyciele i uczniowie to dwie uzupełniające się zmienne; żadna nie byłaby tym, czym jest, bez obecności tej drugiej.” JONATHAN EDWARDS