ROGRAM ETWINNING TYPICALLY … EUROPEAN

Jak myślisz, jaki jest typowy Niemiec, Polak czy Norweg?
Czy to prawda co o nich myślisz?
Po jakich cechach możemy poznać typowego Europejczyka?
Na te właśnie pytania oraz wiele innych postaramy się odpowiedzieć, biorąc udział w nowym projekcie językowym o typowym Europejczyku.
Nad projektem pracujemy wspólnie ze szkołą z Brilon (Niemcy) oraz ze szkołą z Oslo (Norwegia).
Projekt zaadresowany jest do uczniów chcących zgłębić kulturę innych krajów, poznać nowych przyjaciół oraz sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego.
Dzięki pracy nad projektem dowiemy się, co mamy ze sobą wspólnego, co nas dzieli oraz dlaczego warto być świadomym Europejczykiem.
Plan działań:
Wrzesień/Październik
1. Przedstawienie siebie – wykonanie pracy w programie powerpoint przedstawiającej siebie, rodzinę, przyjaciół, hobby, itp.
2. Na podstawie wykonanych prezentacji opisujemy swoich przyjaciół z krajów partnerskich.
Listopad/ Grudzień
3. Jak postrzegamy innych?
4. Kim jest dla nas typowy Polak, Niemiec, Norweg?
Styczeń/ Luty
5. Co jest typowego dla naszego kraju, regionu, miasta?

Marzec/ Kwiecień
6. Porozmawiajmy o stereotypach.
Maj/ Czerwiec
7. Próba stworzenia gry edukacyjnej ukazującej cechy typowego Europejczyka.

Koordynator: mgr Monika Kania
Uczestnicy - uczniowie klasy Ia: Badora Oliwia, Gocyła Adrianna, Kaim Katarzyna, Kurzak Patrycja, Kurzak Paulina, Miklas Karolina, Sokołowska Klaudia, Sokołowska Wiktoria, Sykuła Mikołaj, Torbus Paweł, Wróbel Wiktoria.
Język projektu: język angielski
Kraje partnerskie: Niemcy, Norwegia
Narzędzia: Internet, audiokonferencja, wideokonferencja, email, chat, platforma twinspace.
Data przystąpienia szkoły do projektu: 22 września 2014