• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

rok szkolny 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września uczniowie Szkoły Podstawowej im. Alfreda Szklarskiego rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/2015. Inaugurację roku szkolnego poprzedziła msza święta w kościele parafialnym. Uczniowie klasy III wraz z wychowawczynią Iwoną Laszczyk serdecznie powitali wszystkich zgromadzonych uczniów
i Grono Pedagogiczne krótkim programem artystycznym. 

Zaczarowana zagroda

25 września uczniowie klasy III odwiedzili Pracownię Ceramiki i Sztuk Wszelakich „Czarodziejską Zagrodę" w Kuźnicy Starej. Uczestnicząc w trwających 3 godziny warsztatach twórczych, poznawali techniki obróbki gliny. 

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka

wiele uśmiechów, a mało złości,

jak najmniej smutków, dużo radości,

długich wakacji i moc słodyczy.

Tego Wam dzisiaj koleżanki życzą.

Święto Drzewa

Po raz kolejny uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w Święcie Drzewa.
W tym roku nie było sadzenia drzew, ale na zajęciach poruszana była tematyka proekologiczna. Dzieci dowiedziały się, że sadzenie drzew jest jedynym z najbardziej opłacalnych, skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznych. Drzewa i lasy to niezbędne narzędzia regulacji klimatu.

Dzień Edukacji Narodowej

 Dnia 14 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia  z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wzięły w niej udział uczennice z klasy VIa iVI b, a program przygotowały: Agata Boroń i Monika Góra, zaś oprawę muzyczną zapewniła pani Anna Łuszczyk-Matyja.