• Zmień kontrast
  • Czcionka
  • A
  • A+
  • A++

Próba reaktywacji Częstochowskiej Drużyny Harcerek „OPOKA”

W roku 100lecia odzyskania przez Polskę niepodległości została podjęta próba reaktywacji Częstochowskiej Drużyny Harcerek „OPOKA” imienia Bohaterów Golgoty Wschodu. Drużyna ta działała w latach 2007 – 2010 w Częstochowie w strukturach Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej.

 

Nadal pragniemy działać w Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, dlatego też drużyna nasza otwarta jest na dziewczęta chodzące do klas 4 – 5 – 6 – 7 szkoły podstawowej i starsze, również te pełnoletnie.

Częstochowską Drużynę Harcerek „OPOKA” imienia Bohaterów Golgoty Wschodu poprowadzi wędrowniczka Beata Bielecka, która jest osobą pełnoletnią, zaś w harcerstwie jest od 1996 roku. Była zastępową i przyboczną w kilku drużynach harcerskich.

Jako drużyna chcemy współpracować z: Kręgiem „Zamek” Warszawskich Szarych Szeregów, Stowarzyszeniem „Rodzina Katyńska w Częstochowie, parafiami, z których będą pochodzić harcerki, środowiskami patriotycznymi Częstochowy.

Zdajemy sobie sprawę, że członkowie Rodzin Katyńskich w całej Polsce mogą mieć krewnych lub przyjaciół i znajomych w Częstochowie i okolicach. Dlatego też prosimy, aby informację o naszej drużynie rozpowszechnić wśród członków Rodzin Katyńskich i ich krewnych.

Wszelkie pytania na temat Częstochowskiej Drużynie Harcerek „OPOKA” imienia Bohaterów Golgoty Wschodu można uzyskać u drużynowej Beaty Bieleckiej osobiście (np. podczas spotkania), dzwoniąc pod numer telefonu 728 – 258 – 618, pisząc na adres mailowy drużyny: druzyna@poczta.onet.pl lub pisząc tradycyjny list na adres:

CDH-ek „OPOKA”

im. Bohaterów Golgoty Wschodu

 

Ul. Okólna 17/19 p. 110

 

42 – 200 Częstochowa

 

Wędr. Beata Bielecka