Jesteś tutaj:Start / ŚWIETLICA / LISTOPAD

LISTOPAD

Listopad, to czas kiedy wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Czas na rozmowy z uczniami dotyczące szacunku dla zmarłych i odpowiednim zachowaniu się w takich miejscach. Przypominaliśmy sobie nasze symbole narodowe i cechy prawdziwego patrioty. Czytaliśmy wiersze, legendy i opowiadania ukazujące historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Wykonywaliśmy patriotyczne prace plastyczne, kotyliony. Poznaliśmy znaczenie słowa tolerancja i życzliwość. Dzieci wskazywały czym mogą różnić się od siebie ludzie, oraz jakie są problemy związane z akceptacją drugiej osoby. Przed nami Dzień Pluszowego Misia, który nie ominie świetlicy. My również będziemy wykonywać podobizny Misia, pisać rymowanki o nim, śpiewać piosenki.