Rekolekcje Wielkopostne

W tym roku rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół w Koziegłowach odbyły się w dniach 7-9 marca 2018 r. w kościele parafialnym św. Marii Magdaleny w Koziegłowach. Poprowadził je ksiądz Piotr Zaborski z Częstochowy, dyrektor Radia Fiat.

Rekolekcje odbyły się w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie VII klasy szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum mieli swoje spotkania od środy do piątku o godz. 8.15, natomiast uczniowie klas I-VI szkoły podstawowej przychodzili do kościoła w środę i czwartek na godz. 10.00, a w piątek na godz.11.00.

W pierwszym dniu rekolekcji ks. Piotr mówił o potrzebie odkrycia prawdy, że Pan Bóg stworzył nas z miłości oraz akceptuje nasze życie i nas samych bez stawiania warunków. Poprzez przykłady nawrócenia znanych publicznie osób, np. Patryka Vegi, mogliśmy przekonać się, że warto ufać
i dać się prowadzić Jezusowi przez życie.

Drugiego dnia miał miejsce sakrament pokuty i pojednania. Zainspirowani filmem „Katoliczka w sądzie” i stawianymi po jego obejrzeniu pytaniami, zrobiliśmy rachunek sumienia i zastanawialiśmy się, jaka jest naprawdę nasza wiara, czy jesteśmy katolikami tylko z nazwy, czy rzeczywiście na co dzień mamy odwagę przyznać się do Jezusa i postępować według Jego wskazań. Następnie młodzież mogła skorzystać z sakramentu pokuty
i pojednania.

Ostatniego dnia rekolekcji odbyła się msza święta. W kazaniu ksiądz Piotr mówił o tym, abyśmy w wolności podjęli decyzję opowiedzenia się za Jezusem i podążali przez życie w wyznaczonym przez Niego kierunku. Przebieg rekolekcji uświetniły występy chórku z akompaniamentem muzycznym organisty i diakona.

Na zakończenie uroczystości ksiądz rekolekcjonista życzył wszystkim wytrwałego podążania za Jezusem, a jeżeli zdarzą się nam upadki, to jak najszybszego powstawania z grzechów. W imieniu młodzieży dwoje uczniów podziękowało księdzu Piotrowi za wygłoszone Słowo Boże, życząc obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej w życiu kapłańskim.

Opracował katecheta - Jarosław Trębski