Archiwum 2022/2023

My, pierwszoklasiści - ślubowanie

Ślubowanie

1 września w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych. Wydarzenie rozpoczęło się  wystąpieniem Dyrektora Zespołu Szkół w Koziegłowach, p. Karoliny Turoń - Miklas, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów.

Dzień kropki – co to za święto?

Dzień kropki to naprawdę wyjątkowe święto. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Opowieść wydana w 2003 roku szybko zyskała popularność wśród najmłodszych, głównie za sprawą wciągającej fabuły. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości.

Sprzątanie Świata 2022

Tegoroczna, 29. edycja znanej wszystkim akcji przebiegała pod oficjalnym hasłem „Wszystkie śmieci są nasze!” i przede wszystkim miała dotrzeć do tych, którzy śmiecą. W końcu, w naszych działaniach nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby śmiecący przestali śmiecić. Zastanówmy się więc, zanim wyrzucimy obok siebie kolejną porcję śmieci: wiele z nich rozkłada się przez lata i być może zostanie na planecie na zawsze jako niechlubne świadectwo naszego braku szacunku do przyrody.

Dzień Chłopaka w naszej szkole

30 września obchodzimy Dzień Chłopaka. Przypomnijmy, że jest to nieoficjalne, ale bardzo radosne święto. Chłopcy, i ci mali, i ci już dużo starsi, otrzymali sympatyczne upominki i miłe życzenia od swoich klasowych koleżanek. Wszyscy świetnie się bawili, jednocześnie pałaszując pizzę w różnych smakach.

Obchody Dnia Chłopaka w klasach I-III

Obchody Dnia Chłopaka w klasach I-III  stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego oraz wspólnej zabawy. Rodzice zadbali o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. W tym dniu nie mogło zabraknąć życzeń i drobnych upominków, a także  słodkiego co nieco.